Deep crack in old brick wall - concept image

KUCIE CZY WIERCENIE?

TO CO RAZ CZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIE PRZEZ NASZYCH KLIENTÓW.

Kucie betonu do niedawna było najbardziej popularną opcją, zwłaszcza przy rozbiórce budynków. Należy jednak dobrze zastanowić się jaką technikę wybrać np. w nowym, czy niedawno postawionym obiekcie. Wykucie otworu np. na okno w ścianie niesie za sobą nieodwracalne skutki.Kując narażamy budynek na mikropęknięcia przez które w przyszłości możemy mieć problemy np. z wilgocią. Musimy mieć na uwadze że wykucie otworu na okno wiąże się z uszkodzeniem ściany po za obręb otworu. Wybierając technikę diamentową (technika diamentowa- bezinwazyjne wykonanie otworu w każdym materiale) mamy świadomość że ściana nie zostanie uszkodzona.

Cieszy nas fakt że nasi klienci są co raz bardziej świadomi i wybierają właśnie technikę diamentową.

W krajach Unii Europejskiej jest całkowity zakaz kucia w lokalach i budynkach użytku publicznego. Niedawno wykonywaliśmy cięcie betonu w Mysłowicach, gdzie spółdzielnia dała wyrazne wytyczne aby otwór pod drzwi wykonać właśnie techniką diamentową.

Podobną sytuację zastaliśmy również na Śląsku. Wykonaliśmy wiercenie w betonie w Bielsko-Białej. Jedna ze starych kamienic w trakcie remontu wymienia rury gazowe i instalacje elektryczne. Wspólnota mieszkaniowa w Spółdzielni również zabroniła kucia w swoim budynku. Wykonaliśmy dla nich wiercenie w stropie pod instalacje.

W starych kamienicach na  Dolnym Śląsku wykonaliśmy cięcie betonu w Opolu i wiercenie w betonie w Wrocławiu. Tam również administratorzy budynku kategorycznie zabronili kucia w betonie i wybrali technikę diamentową.logoplusbigStrona wykorzystuje pliki cookies. Ciasteczka używane są do zapisywania informacji w celach funkcjonalnych oraz pozwala na dostosowanie serwisu do indywidualnych potrzeb.